דלקות בדרכי השתן

דלקות בדרכי השתן

מהי דלקת בדרכי השתן

חלק מהילדים והתינוקות סובלים מדלקות בדרכי השתן. עד גיל שנה השכיחות לדלקת גבוהה יותר בקרב בנים ביחס של 4:1 בשל בעיות מולדות במערכת השתן. בהמשך הבנות סובלות מהתופעה הרבה יותר מהבנים.

מדוע הבנות סובלות יותר?

צינור השופכה אצל הבנות קצר מאוד, והוא קרוב לפי הטבעת. בגלל קרבה זו חיידקי מערכת העיכול (כמו חיידק E קולי) יכולים לחדור בקלות לשופכה ולטפס לשלפוחית, ושם הם מתרבים וגורמים לדלקת. רוב הדלקות הן חד–פעמיות. לעתים הן מתרחשות בגלל "ניגוב הפוך" בשירותים, המעביר חיידקים מפי הטבעת לפתח השופכה. אך בדרך כלל הסיבה לדלקת אינה ברורה.

מתי כדאי לפנות לרופא?

יש לפנות לרופא כשמופיעים כאבים בבטן התחתונה, תכיפות במתן שתן, דחיפות בהטלתו וכאב וצריבה בזמן הטלתו, שתן עכור או דם בשתן. כמו כן יש לפנות במקרה של חום (מעל 38 מעלות) בילדים מתחת לגיל שלוש. אצל 7.5 אחוזים מהילדים הלוקים בחום מסיבה לא ברורה, יימצא זיהום בדרכי השתן. דלקות בשלפוחית השתן, במיוחד לפני גיל ארבע, עלולות לגרום לדלקות ולנזק בכליות, לכן מומלץ לעבור בירור רפואי במקרים אלו. במקרה של דלקות חוזרות, יש לבדוק אם קיימת בעיה מולדת בדרכי השתן.

התייחסות הרפואה הסינית לדלקת בדרכי השתן

הרפואה הסינית מבחינה בין דלקת חריפה (אקוטית ) ובין דלקת כרונית. ברוב המקרים האבחנה נעשית על פי בדיקה אישית שעורך המטפל ועל סמך התסמינים. כשיש יותר "חום", תחושת הצריבה ניכרת יותר. כשיש יותר "לחות", השתן יהיה עכור מאוד ובעל ריח חריף. "לחות" ו"חום" הם המשמעות של דלקת ברפואה הסינית.

טוב לדעת

ויטמין C
כמויות גדולות של הוויטמין ( 500 מ"ג ליום ויותר) משנות את חומציות השתן ומונעות התפתחות של חיידקים בשתן. מומלץ להתייעץ עם מומחה לגבי המינון המתאים לגילו של הילד.

פרוביוטיקה
מזונות פרוביוטיים (כמו יוגורט) מעודדים את הִתרבות החיידקים הטובים, ואלו מונעים את התרבות החיידקים הרעים, יוצרי הדלקות בשלפוחית השתן ובנרתיק. קיימים תכשירים פרוביוטיים שנמכרים בבתי מרקחת ובבתי טבע, המסייעים לאיזון מושבת החיידקים הטובים ולחידושה. תכשירים ומזונות פרוביוטיים מומלצים גם למניעת הישנות הדלקת, וכמובן, לשיקום אוכלוסיית חיידקי המעיים לאחר טיפול אנטיביוטי.

פורמולות צמחי מרפא

יוריקל - פורמולה יעילה המסייעת להורדת הדלקת, הפחתת הזיהום שיכוך הכאב ניתן לשלב עם אנטיביוטיקה ועם מוצרים נוספים.

יש לי שאלה

באילו מצבים חייבים טיפול אנטיביוטי ומתי אפשר לוותר עליו?
במקרה של חשד לדלקת בשלפוחית השתן יש לגשת לרופא לביצוע תרבית שתן וקבלת הנחיה מתאימה. רצוי שההחלטה על טיפול אנטיביוטי תיעשה לאחר תרבית שתן, אם כי קיימים שיקולים נוספים בקבלת ההחלטה הסופית.

האם ייתכן מצב דלקתי ללא תסמינים?
מצב כזה קיים, אך לא ניתן להבחין בו ללא תרבית שתן.

 

עוד בספר:

טיפול באקופרסורה, טיפול ברפלקסולוגיה, טיפול בצמחי מרפא, טיפול בתכשירים הומאופתיים.

 

המידע המופיע בדף זה הוא חלק ממידע רחב ומאד מפורט המופיע בספר, הסבר על כל מחלה, הכולל דרכי טיפול בשיטות השונות של הרפואה הטבעית, תרופות קונבנציונליות שכיחות לכל מצב רפואי, עצות וטיפים איך אפשר להקל ולטפל בבית.
אתם מוזמנים לשלוח כל שאלה וצוות המטפלים שלנו יחזור אליכם.

 


כתבו תגובה

אתם חייבים להיות מחוברים להשארת תגובה.

שאלו את המומחה

אם יש לכם שאלה או בעיה נשמח לעזור לכם!
אנא שלחו את שאלתכם ואחד המטפלים יענה בהקדם.

שמכם*:
אימייל*:

הודעתכם:


הרשמו לניוזלטר רפואות

הרשמו לניוזלטר וקבלו מאיתנו 20% הנחה לקנית הפורמולות
העיתון מכיל טיפים ומידע לבריאות טובה

שם מלא*:
אימייל * :


bottom