נזלת אלרגית

נזלת אלרגית

מהי נזלת אלרגית

כמיליון וחצי גברים, נשים וילדים בישראל סובלים בעונות הפריחה מאלרגיה, הנובעת מתגובה לאבקנים, לצמחים ולעצים שונים.
נזלת אלרגית היא סוג של דלקת בריריות האף ונחשבת למחלה האלרגית הנפוצה ביותר. האלרגנים נשאפים לריאות וגורמים לנפיחות ולתגובה דלקתית בקרומים הריריים המרפדים את מעברי האף, במערות הפנים (סינוסים) ובדרכי הנשימה. אלה מתבטאות בנזלת אלרגית – הפרשה מימית, אף סתום, גרד באף ובחך וכן גירוי בעיניים שגורם לעקצוץ, לאודם ולדמעות. לפעמים מתלווים אליה קוצר נשימה והתקפים אסתמטיים.

מתי לפנות לרופא

רצוי לקבל אבחנה רפואית לגבי האלרגן המסוים שהחשיפה אליו גורמת לתגובה האלרגית. תשאול רפואי הוא כלי האבחון הראשוני, ולפעמים כדאי לפנות לרופא מומחה באלרגולוגיה, שיעריך את תנאי הסביבה ויערוך תבחיני עור (טסטים), בדיקות דם, בדיקה גופנית ולעתים – במקרים של נזלת כרונית – צילומי רנטגן או שיטות הדמיה אחרות.

התייחסות הרפואה הסינית

רצוי לקבל אבחנה רפואית לגבי האלרגן המסוים שהחשיפה אליו גורמת לתגובה האלרגית. תשאול רפואי הוא כלי האבחון הראשוני, ולפעמים כדאי לפנות לרופא מומחה באלרגולוגיה, שיעריך את תנאי הסביבה ויערוך תבחיני עור- טסטים, בדיקות דם, בדיקה גופנית ולעתים – במקרים של נזלת כרונית – צילומי רנטגן או שיטות הדמיה אחרות

טוב לדעת

ריסוס החדר במים

על מנת ללחלח את האוויר בחדר ולהקטין את כמות האבקנים והאבק שבו ניתן לרסס בעזרת מרסס פשוט, שמשתמשים בו גם לכביסה או לניקוי חלונות וצמחים. למים שבמרסס ניתן להוסיף שמנים ארומטיים.

הליכה על חוף הים

הליכה היא פעילות גופנית טובה לעידוד פעילות לב–ריאה, אבל ברחובות העיר היא בעייתית בגלל זיהום האוויר, ובפארק – בגלל פריחת הצמחים. האוויר ליד הים הוא נקי יחסית, מלא לחות וקל לנשימה.

פורמולות צמחי מרפא

אלרגוקל - מסייעת לייצב את התגובה היתרה של מערכת החיסון.

יש לי שאלה

מהי בדיקת תבחיני עור לאלרגיה ?

זוהי בדיקה המנסה לזהות את מידת הרגישות של הנבדק לאלרגן מסוים. שורטים בעדינות את פני העור (בדרך כלל בזרוע או בגב ומטפטפים תמצית מרוכזת של חומר חשוד) אבק, אבקנים וכו'. אם הילד אלרגי לחומר, עורו יגיב בתוך רבע שעה בנפיחות ובאודם ולעתים אף בגרד. דרך נוספת לאבחון מדויק של אלרגיה היא בדיקת דם המתבצעת במעבדה ונקראת IgE-Rast . בדיקה זו יקרה ונמשכת יותר זמן מתבחיני עור רגילים.

האם ילדים הסובלים מנזלת אלרגית עלולים לסבול גם מאסתמה, ולהפך?

אסתמה, קדחת השחת ואטופיק דרמטיטיס, הנקראת גם "אסתמה של העור", הן כולן מחלות אלרגיות. כפי הנראה ישנו רכיב תורשתי הגורם לכך שאם אחד ההורים סבל או סובל מאטופיק דרמטיטיס, אסתמה או קדחת השחת, קיים סיכוי די גבוה שהילד יחלה באחת מן המחלות הללו. אם שני ההורים חולים באחת המחלות הללו, אחוז הסיכוי גדל. לכן ילדים שסובלים מאחת מהתופעות הללו קיים סיכוי שיסבלו מתופעות אלרגיות.

 

המידע המופיע בדף זה הוא חלק ממידע רחב ומאד מפורט המופיע בספר, הסבר על כל מחלה, הכולל דרכי טיפול בשיטות השונות של הרפואה הטבעית, תרופות קונבנציונליות שכיחות לכל מצב רפואי, עצות וטיפים איך אפשר להקל ולטפל בבית.
אתם מוזמנים לשלוח כל שאלה וצוות המטפלים שלנו יחזור אליכם.

 


כתבו תגובה

אתם חייבים להיות מחוברים להשארת תגובה.

שאלו את המומחה

אם יש לכם שאלה או בעיה נשמח לעזור לכם!
אנא שלחו את שאלתכם ואחד המטפלים יענה בהקדם.

שמכם*:
אימייל*:

הודעתכם:


הרשמו לניוזלטר רפואות

הרשמו לניוזלטר וקבלו מאיתנו 20% הנחה לקנית הפורמולות
העיתון מכיל טיפים ומידע לבריאות טובה

שם מלא*:
אימייל * :


bottom