תפרחת חיתולים

מהי תפרחת חיתולים?

תפרחת חיתולים היא נגע עור שכיח מאוד. כמחצית התינוקות והילדים מתחת לגיל שנתיים סובלים ממנו. זוהי דלקת עור הנגרמת בגלל גירוי של שתן, צואה, לחות וחום שהצטברו בחיתול. עורו העדין והדק של התינוק נעשה רגיש.

מתי כדאי לפנות לרופא

הורים צעירים לילד ראשון עלולים להיבהל למראה הכתמים המכוערים, אך הם עוברים מעצמם בתוך כמה ימים. אם לא חלה הטבה, או אם הדלקת מתגברת ומתפשטת, מומלץ לפנות לרופא הילדים.

ההתייחסות הטיפולית שמציעה הרפואה המערבית דומה לזו שמציעה הטבעית. בשתי האסכולות המטרה אחידה: לייבש את העור, להפחית את הגירוי ולהעלים את הדלקת. לרוב אין צורך באמצעים תרופתיים, למעט מקרים שבהם התפתח זיהום משני, חיידקי או פטרייתי. ההמלצות מתאימות הן למניעה והן לטיפול בתופעה קיימת.

טוב לדעת

החלפת חיתול
כדאי להחליף חיתול לעתים קרובות, ולהשתמש בחיתולי לילה שסופגים יותר. מומלץ לא להדק את החיתול, וזאת כדי שיהיה פחות חיכוך עם העור והאוויר יזרום פנימה.

שטיפה
יש לשטוף את התינוק במים זורמים ולייבש את עורו בעדינות. מומלץ להימנע משימוש בסבונים.

אוורור
חשיפה לאוויר ולשמש חשובה למניעה של תפרחת חיתולים ולריפוייה, לכן מומלץ להשאיר את התינוק ללא חיתול זמן רב ככל האפשר. החשיפה צריכה להיעשות בזהירות – לא בשמש ישירה, אלא במקום המואר בשמש.

אבץ
האבץ הוא מינרל בעל השפעה אנטי–דלקתית המסייע בריפוי פצעים ושומר על בריאות העור. בבתי המרקחת ובבתי הטבע ניתן לרכוש משחות על בסיס אבץ.

יש לי שאלה

האם תפרחת חיתולים גורמת נזק בלתי–הפיך לעור?
ברוב המקרים התפרחת חולפת בתוך כמה ימים. היא איננה חמורה, למרות הכאב הנגרם לתינוק והדאגה של ההורים.

האם כדאי להשתמש במגבונים לחים?
אם אפשר לרחוץ את התינוק במים עדיף להימנע משימוש בהם. אם אין ברירה, מומלץ להשתמש במגבונים עבים וללא בישום. חומרי הבושם עלולים לגרות את העור הרגיש או לגרום לאלרגיה. כמו כן, מגבונים רבים מכילים חומרי ניקוי כימיים, שרק פוגעים בכושר ההגנה הטבעי של העור ומגרים אותו במקרה של דלקת.


עוד בספר:

טיפול באקופרסורה, טיפול ברפלקסולוגיה, טיפול בצמחי מרפא, טיפול בתכשירים הומאופתיים.

 

המידע המופיע בדף זה הוא חלק ממידע רחב ומאד מפורט המופיע בספר, הסבר על כל מחלה, הכולל דרכי טיפול בשיטות השונות של הרפואה הטבעית, תרופות קונבנציונליות שכיחות לכל מצב רפואי, עצות וטיפים איך אפשר להקל ולטפל בבית.
אתם מוזמנים לשלוח כל שאלה וצוות המטפלים שלנו יחזור אליכם.


שאלו את המומחה

אם יש לכם שאלה או בעיה נשמח לעזור לכם!
אנא שלחו את שאלתכם ואחד המטפלים יענה בהקדם.

שמכם*:
אימייל*:

הודעתכם:


הרשמו לניוזלטר רפואות

הרשמו לניוזלטר וקבלו מאיתנו 20% הנחה לקנית הפורמולות
העיתון מכיל טיפים ומידע לבריאות טובה

שם מלא*:
אימייל * :


bottom